Nagietkowy krem do twarzy – nasza recenzja

Autor: Monika Kasperczyk 5 marca 2015, Recenzje
Jeden komentarz

Na początek naszego testowania postawiliśmy sobie za cel przedstawienie kosmetyków które dobrze znamy i sami stosujemy, a następnie będziemy je porównywali z innymi i oceniali pod względem skuteczności.
Jako pierwszy kosmetyk przedstawiam Wam nagietkowy krem do twarzy polskiej firmy Editt Cosmetics. Jest to dość popularny, tani kremik. Sekret producenta tkwi w stosowaniu tanich, naturalnych surowców do produkcji kosmetyków takich jak sprawdzone i skuteczne rośliny np. nagietek, rumianek, żeń-szeń czy aloes.
Kremy do twarzy z gamy NATURAL CREAM są przeznaczone do codziennej pielęgnacji skóry. Mają niezwykle lekką konsystencję, która bardzo szybko się wchłania, co jest ogromną zaletą. Osobiście nie znoszę tłustych kremów do pielęgnacji cery, ponieważ zbyt długo muszę czekać na wchłonięcie kosmetyku, a potem moja cera jest zmęczona i tłusta, a w dodatku błyszczy się. Kremy Editt są lekkie, dlatego często nakładam na cerę nawet 2 warstwy kosmetyku, a i tak czuję lekkość i optymalne nawilżenie.

Kremy Editt lubię również za ich opakowanie – małe praktyczne, solidne i wygodne. Zawiera 30 ml kremu. Każdy kremik poza nazwą posiada inny kolor pudełeczka, więc zawsze szybko znajduję ten, którego szukam.
Sprawdźmy teraz skład tego kosmetyku, aby upewnić się, że nie jest on szkodliwy dla skóry.

  1. AQUA – czyli woda. Znajduje się na pierwsze pozycji składu , a więc jest jej najwięcej. Dzięki temu kosmetyki jest lekki i szybko się wchłania.
  2. PETROLATUM czyli wazelina. Tworzy na powierzchni skóry film ochronny zapobiegający utracie wody, a przesuszaniu skóry. Nawilża. Nie powoduje powstawania zaskórników.Jest to substancja bezpieczna dla skóry.
  3. STEARIC ACID czyli kwas stearynowy, emulgator. Odpowiada za konsystencję kremu. Odbudowuje barierę lipidową skóry. Optymalna ilość składnika nie jest szkodliwa dla skóry.
  4. CETEARYL ALCOHOL – alkohol cetylowy – alkohol tłuszczowy. Tworzy na powierzchni skóry ochronny film, nadmiar w składzie może sprzyjać zaskórnikom, jednak przy kremie tak lekkim jak ten, gdzie dominującym składnikiem jest woda i wazelina, nie ma się czego obawiać.
  5. ISOPROPYL  czyli ciekły wosk. Nadmiar w składzie może sprzyjać zaskórnikom jednak przy tak lekkim kremie, gdzie dominującym składnikiem jest woda, nie ma się czego obawiać. Tworzy ochronny film na skórze. Wosk znany jest również z właściwości nawilżających i odżywczych.
  6. Calendula Officinalls Flower Extract – ekstrakt z kwiatów nagietka.
  7. Bromo 2 Nitropropane 1.3 Diol – czyli bronopol – substancja antybakteryjna, która chroni przed zakażeniem mikroorganizmami. Jest to substancja dopuszczalna w kosmetykach.
  8. Methylparaben i Propyloparaben – metyloparaben i propylopraben to  konserwanty, który chronią przed bakteriami, są bezpieczne, stosuje się je nawet w żywności  i lekach.
  9. Parfum – kompozycja zapachowa.

Powyższa recenzja jest recenzją niezależną. Nie jest w żaden sposób sponsorowana ani współfinansowana przez firmę Editt Cosmetics.

 

11026552_896367170415504_1021357467_n

Jedna myśl nt. „Nagietkowy krem do twarzy – nasza recenzja

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *